نسیمی از آسمان
دست‌نوشته‌ها و دل‌مشغولی‌های حسین ژولیده
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 18 اسفند 1398 توسط حسین ‍ژولیده | نظرات ()

این چند وقته تو فضای مجازی و ماهواره ها درباره اماکن مقدس شبهات زیادی وارد شده

مثلا یکی گفته بالاخره دین در مقابل علم زانو زد

امامزاده ها هم با الکل ضد عفونی شدن

 

در جواب به این شبهه باید گفت که:

اولا این شبهه نشون دهنده اوج جهالت و نادونی سازنده اش هست.

چون دین، و علم با هم مخلوط هستن دو تا چیز جدا نیستن که با هم درگیر بشن و یکی اون یکی رو به زانو دربیاره.  مخصوصا، دین مبین اسلام، عین عِلمه و برای علم و دانش ارزش قوق العاده ای قائله. دین اسلام که بزرگترین دینه، و طبیعتا معجزه ایه هم که با خودش آورده بزرگترن معجزه هست، در قالب کتابه. و این نشون دهنده اینه که اسلام چقدر به کتاب، مطالعه و دانش اهمیت میده. تازه، اولین آیه ای هم که نازل شده در این کتاب کلمه اقراء هست یعنی بخون. خوندن و یادگیری اولین آیات این کتاب بوده. اصلا این کتاب اومده که مردم رو از جهالت نجات بده. تو خیلی از آیات این کتاب، تاکید بر دونستن و بگار گرفتن عقل کرده و مردم رو از جهالت و گیجی و نادونی منع کرده.

دوما؛ به اندازه ای تو احادیث ما نسبت به علم و سواد تاکید شده که تو هیچ مکتبی به این اندازه تاکید نشده. اهل بیت علیهم السلام فرمودن، کمال دین علم آموزیه، یا یادگیری و علم آموزی بر هرکسی واجبه یا این حدیث مشهور که زگهوار تا گور دانش بجوی. تو این دین یک ساعت فکر کردن که انسان رو از گمراهی نجات بده از هفتادسال عبادت بهتر و ارزشمندتره. حالا با این حرفها، چطور میتونیم ادعا کنیم دین غیر از علمه و یا با علم در تضاد هستن؟

سوما: اسلام تاکید می کنه برای هر کاری باید از راهش وارد شد. مثلا اگه مریض شدی به سراغ دکتر و دارو باید بری و اگه برای معالجه اقدام نکنی گناه کردی و فردای قیامت باید جواب پس بدی. هیچ جای دین نداریم که سراغ پزشک و درمان نرید و فقط دعا کنید. بلکه دین دستور میده از دارو درمان استفاده کن ولی فقط بدون که شفا دست خداست و خدا تو این دارو شفا قرار داده که وقتی ازش استفاده میکنی خوب بشی. تاکید دین رو اینه که از وسیله استفاده کن ولی خدا رو فراموش نکن.

چهارم اینکه: دین ما یه دین عقل و خِرده. خود پیامبران و امامان هم بر اساس عقل از دارو استفاده می کردن و تابع قوانین مادی بودن. قوانینی که خدا تو این عالم قرار داده. مثلا خدا سم و زهر رو کشنده قرار داده. لذا می بینیم خیلی از امامان ما با سم به شهادت رسیدن. حالا اگه حرم امامزاده ها، ضدعفونی بشن، کار کاملا عاقلانه ایه و دین این کار رو توصیه و تاکید می کنه و نشون میده که دین و دینداری خرافات و خرافه پرستی نیست. عقل مداره و برای انسان و سلامتیش ارزش قائله. همون دینی که میگه به زیارت امامزاده ها برو، نماز جماعت شرکت کن، توصیه میکنه این جاها ضدعفونی بشن. اگه نماز جماعت باعث تجمع و انتشار بیشتر این ویروس میشه، تعطیل بشه.

پنجم: منکر معجزه نیستیم و قائلیم که معجزه حقه و رخ داده و باز هم خدا بخواد رخ میده. خدا هر کسی رو صلاح بدونه شفا میده. توسل به امامزاده ها و حرم اهل بیت علیهم السلام، ما رو به خدا نزدیک میکنه و یه راهیه برای صحبت کردن ما با خدا. ما وظیفه مون رو باید انجام بدیم، دعا هم رو نباید ازش غافل بشیم. خدا اگه به مصلحتمون بدونه بدترین دردها و بیماری های لاعلاج رو به این واسطه شفا میده و نمونه های خیلی زیادی هم از این معجزه ها وعنایت های اولیاء الهی رخ داده و جای هیچ شک و شبهه ای نیست.مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات