نسیمی از آسمان
دست‌نوشته‌ها و دل‌مشغولی‌های حسین ژولیده
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 11 شهریور 1397 توسط حسین ‍ژولیده | نظرات ()


از دشمن، جز عداوت و دشمنی انتظار دیگری نمی رود. با هزار مکر و حیله، با صدها نقشه و جلوه، پیش می آید تا زهرش را بریزد و کار را یکسره کند. دشمن است دیگر. ما باید زرنگ باشیم و حواسمان را جمع کنیم تا فریب تاکتیک‌هایش را نخوریم. هدفش مشخص است؛ نابودی اسلام و حکومت اسلامی. برای رسیدن به این هدف، از شیوه های مختلفی استفاده می کند و مدل‌های مختلفی را در هجوم وحشیانه خود به کار می گیرد. در این نبرد خصمانه گاهی عملیات فریب انجام می‌دهد تا تمام توجه و التفات را به سمتی بکشاند و آن وقت از سویی دیگر، با چراغ خاموش و بی سر و صدا، ضربه‌های مهلک خود را وارد کند و موریانه وار، ستون خیمه های سپاه مقابلش را درهم کوبد. برای این منظور گاهی با غوغاسالاری و فضاسازی رسانه‌ای چنان اذهان عمومی را مشغول یک مساله حاشیه‌ای می‌کند که دیگر کسی متوجه نقشه آنها نمی‌شود.

در این ایام که فشار اقتصادی دشمنان داخلی و خارجی و بی تدبیری‌ها و خیانت‌های ناخودی‌ها، موجب تلاطم در بازار شده و همه ذهن‌ها متوجه قیمت سکه و ارز و چه و چه شده است، اتاق فکر دشمن، جشن به پا کرده، چرا که توانسته با یک «عملیات فریب»، پول، ثروت نجومی، حتی شکم و  سیب زمینی و گوجه فرنگی را دغدغه و مساله نخست کند، تا بی سر و صدا با نفوذی‌هایش، به سراغ امور مهمتر برود.

دشمنان خوب می‌دانند این ملت تنها با گرانی سکه و ارز و چند قلم کالا، از پا نمی‌افتد. آنچه می‌تواند یک ملت را زمینگیر کرده و به نابودی و سقوط بکشاند، از بین بردن زیرساخت‌های آنان است. زیرساخت‌هایی از جنس حیا و غیرت. انگار آنها آموزه‌های دینی ما را بهتر از ما خوانده‌اند تا بتوانند با مهندسی معکوس دین و جامعه دینی ما را هدف حملات خود قرار دهند. مگر نه اینکه مولایمان امام حسین علیه السلام، به ما هشدار دادند و فرمودند: لا حَیاءَ لِمَن لادِینَ لَهُ؛ آنکه دین ندارد، حیاء هم ندارد. کسانی هم که دین نداشته باشند، دیگر راه احتکار، گران فروشی، کلاهبرداری و خیانت برایشان هموار می شود و معلوم است که حتی به یکدیگر هم رحم نمی کنند و برای رسیدن به سود بیشتر، دست به هر کاری می زنند. آنها که دستشان می رسد، اختلاس و احتکارهای آنچنانی می کنند و آنها که نتوانند به بهانه احتمال گران شدن و یا نایاب شدن برخی محصولات، دست به احتکار مایحتاج از مواد غذایی گرفته تا لوازم زندگی می زنند. 

دشمنان روبه‌صفت، این هشدار را انگار جدی‌تر گرفته و برای تخریب پایه جامعه دینی‌مان، 

حیا و عفت زنان و غیرت مردان این سرزمین را نشانه گرفته و با هزار ترفند، به این ارزش الهی حمله می‌کنند. گاهی علنا به مبارزه و مقابله با حیاء و عفت بر می خیزند و گاهی در سایه و خفا.

باید حواسمان را جمع کنیم تا در این ایام گول نخوریم. عملیات فریب را از عملیات اصلی تشخیص دهیم. در این روزها که فکر بسیاری از مردم و مسئولیین مشغول بازار ارز و سکه، احتکار و گران فروشی و... است، دشمنان، لیدرها، نفوذی‌ها و عروسک‌هایشان را بَزَک کرده تا با بی‌حیایی تمام و با حالتی طلبکارانه به سمت اهداف اصلی به پیش بتازند و ارزش‌ها را هدف بگیرند. اگر توجه کنیم خیلی خوب می توانیم این روی سکه جنگ دشمنان را ببینیم. درست در این ایام متاسفانه از سویی، شاهد جولان زنانی هستیم باشلوارهایی آب رفته که پاچه‌هایشان حتی تا زیر زانو بالا رفته  و می رود تا رفته رفته، قبح این این بی حیایی ریخته شود و کم کم حضور زنان و دختران را در جامعه اسلامی با شلوارک و... عادی نمایند. درست مثل کاری که در رابطه با ساپورت کردند. اولش با لباس‌های بلند مد شد و رفته رفته تا اینجا پیش رفتند که...

 از سوی دیگر، شاهدیم که با صحنه سازی‌های مختلف، بدون حجاب در جایی ظاهر می‌شوند و وقتی هم کسی به آنها تذکری می‌دهد، با پررویی تمام، مشکلات اقتصادی را پیش می‌کشند، احساسات مردم را برانگیخته، عده‌ای را همراه خود نموده، و در پوشش شِکوه از مسائل اقتصادی، ماموریت خود را پنهان کرده و آن وقت نیز چند کلیپ از این صحنه‌ها گرفته و در فضاهای مجازی پخش می‌کنند تا در این عرصه نیز یکه‌تازی کنند.

در این بین متاسفانه خیلی‌ها متوجه نمی‌شوند یا نمی‌خواهند بفهمند که همه این بازی‌ها برای  خشکاندن و زدن ریشه دین بوده و راهش هم، زدودن حیا است. مگر نه اینکه امام علی علیه السلام فرمودند: اَلحَیاءُ هُوَ الدِّین کُلُّه ؛ حیا تمام دین است. و امام باقر علیه السلام نیز فرمود: اَلحَیاءُ وَ الاِیمان مَقرُونانِ فی قَرنٍ فَاِذا ذَهَبَ اَحَدَهُما تَبَعهُ صاحِبهُ؛ حیا و ایمان با هم بر یک شاخه قرار گرفته اند، پس هرگاه یکی از آن دو برود، دیگری نیز از او تبعیت می‌کند.

 پس چرا نباید این «عملیات پاچه» را جدی‌تر بگیریم؟ مگر نه اینکه دین و ایمان‌مان از ربِ‌گوجه، سیب‌زمینی و سکه و ارز مهم‌تر است؟ پس چرا نباید حواسمان به این نبرد خاموش بیشتر جمع باشد و آن را جدی بگیریم!
طبقه بندی: برکرانه نور(شرح حدیث)، 
برچسب ها: تهاجم فرهنگی، عملیات فریب، تهاجم خاموش،
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic