تبلیغات
نسیمی از آسمان - اولین فدایى ولایت
نسیمی از آسمان
دست‌نوشته‌ها و دل‌مشغولی‌های حسین ژولیده
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 13 فروردین 1393 توسط حسین ‍ژولیده | نظرات ()

 

یكى از ضرورى ترین عرصه هایى كه در آن بایستى به فاطمه زهرا(علیها السلام)اقتدا نمود، عرصه دفاع از حریم امامت و ولایت مى باشد.

در فرهنگ شیعیان، حضرت صدّیقه طاهره(علیها السلام)به عنوان حامى و فدایى ولایت لقب گرفته اند; چرا كه او در كوتاه دوره زندگانى خویش پس از هجران رسول خدا(صلى الله علیه وآله وسلم) زیباترین جلوه پاسدارى از حریم ولایت را به تصویر كشانید و یگانه ترین اسوه گرى را در این گستره بر تارك تاریخ جاودانه گردانید.

فاطمه (علیها السلام) شیداترین پروانه شمع امامت بود; پروانه عاشقى كه با سوختن و فداسازى خویش به همگان آموخت كه امام برحق چونان كعبه است ; كعبه اى كه مردم بایستى بر گِردش طواف نمایند ; نه او بر گِرد مردم.

این، فاطمه بود كه عاشقانه ترین پاسداشت را از حریم امامت روا داشت. این، فاطمه بود كه یگانه ترین اسوه دهى را در همرهى با ولایت ادا ساخت; همو كه پهلویش شكست و در خون نشست; اما لحظه اى از یاورى ولّى امر خویش از پاى ننشست; هموكه با فریادهاى جگرسوز خویش، زیباترین شعار ولایت مدارى را در گوش جان پیروان خویش طنین انداز ساخت: اى ولى امر من! روحم به فداى روح تو و جانم سپر بلاى تو! هماره همراه تو خواهم بود; چه در خیر و نیكى به سر برى و چه در سختى و بلا گرفتار شوى!

بارى، پیشتازترین، خالص ترین و كارى ترین حمایت گر ولایت و امامت، فاطمه(علیها السلام)بود و هموست كه بایستى مقتدا و اسوه ما در این برهه از زمان واقع شود.

 

منبع: كتاب جامی از زلال كوثر - علامه مصباح یزدی

طبقه بندی: در محضر خوبان (سیره اهل بیت)، 
برچسب ها: سیره حضرت زهراعلیهاالسلام، ویژه نامه ایام فاطمیه،
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.