تبلیغات
نسیمی از آسمان - حضرت زهرا علیها السلام در جبهه جهاد فرهنگى
نسیمی از آسمان
دست‌نوشته‌ها و دل‌مشغولی‌های حسین ژولیده
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 12 فروردین 1393 توسط حسین ‍ژولیده | نظرات ()

 

از اساسى ترین كارهاى پیامبران، امامان و دیگر مصلحان الهى، تلاش براى ریشه كنى جهل و رذالت مردمان و شكوفاسازى عقل و فطرت ایشان بوده است.

در میان معصومان علیهم السلام جهاد فرهنگى امّ الائمه، صدّیقه طاهره علیها السلام جایگاه و منزلتى ویژه دارد؛ چرا كه او دست پرورده مستقیم رسول خدا و استمرار وجود او است; علم او از علم پیامبر و سیره او همان سیره رسول خداست.

 آرى، او همچون پدرش، مربى اخلاق بود و معلم قرآن. مقامى كه تنها از آنِ پیامبر و اهل بیت پاك نهاد او است.

او، عمرى را با تلاشى بى امان، در نهایت مهربانى و دلسوزى به تعلیم و تبلیغ معارف دین و تربیت دین باوران پرداخت.  زهرا، میراث دار عطوفت و حكمت نبوى است. وجود او، همچون وجود رسول خدا، سراسر نورانیت و لبریز از عطوفت است.

گفتار او همه عین حكمت و درایت و سرچشمه نور و معرفت است; چرا كه پاره همان وجودى است كه هرگز از روى هواى نفس سخن نمى گوید و كلام او جز وحى و الهام الهى چیزى نیست.

آرى، بر همگان لازم است كه با اقتدا به حضرت زهرا و فرزندان او در مقابل شبیخون وسیع دشمن در عرصه فرهنگ، مردانه بایستند و در مقابل صدمات و مشكلات این جهاد عظیم، صبور و شكیبا باشند و هیچ گاه از مجاهدت علمى و عملى در قلمرو امور فرهنگى خسته نشوند و بدانند كه هر گام خالصانه اى كه در این عرصه برمى دارند و هر كلمه اى كه مى آموزانند، در پى دارنده اجرى بزرگ و مایه تقرب هرچه بیشتر به مادر مهربان شیعیان، صدّیقه طاهره علیها السلام و نزدیكى به خداوند است; چرا كه از رهگذر این جهاد فرهنگى سنخیت و شباهت بیشترى به ایشان مى یابند و در عالم معنا به ایشان نزدیك تر مى شوند.

 

منبع: كتاب جامی از زلال كوثر _ علامه مصباح یزدی
طبقه بندی: برکرانه نور(شرح حدیث)،  در محضر خوبان (سیره اهل بیت)، 
برچسب ها: ویژه نامه ایام فاطمیه، شهادت حضرت زهراعلیهاالسلام،
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.