تبلیغات
نسیمی از آسمان - بزرگ را ه ولایت
نسیمی از آسمان
دست‌نوشته‌ها و دل‌مشغولی‌های حسین ژولیده
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 5 فروردین 1393 توسط حسین ‍ژولیده | نظرات ()

 

خداوند منّان، که آخرِ مهربانی است، دوست دارد تمام بندگانش راه هدایت در پیش گیرند و همگی شان بهشتی شوند.. برای همین جاده و بزرگراهی برای هدایت آنان قرار داده به نام "جاده ولایت". پروردگار عالم  در این جاده آسمانی که از ازل تا ابد امتداد یافته، به فراخور هر زمان وموقعیتی، راهدار و راهنمایی قرار داده است. اطاعت و فرمانبرداری از آنان را نیز، بر بندگانش واجب نموده تا به دور از هر انحرافی، بتوانند به مقصد برسند. هدایت کنندگان این راه، پیامبران الهی و پس از رحلت خاتم پیامبران، پرچم هدایت به دست ائمه معصومین علیهم السلام ، یکی پس از دیگری، سپرده شد تا اینکه نوبت به  آخرین ذخیره الهی رسید. از آن زمان تا کنون، حضرت ولی عصر ارواحنافداه، سایه هدایت ولایی خویش را بر سر بشریت افکنده و راهدار و نگهبان بزرگراه ولایت است.

اما پس از غیبت آن حجت خدا از دیدگان ظاهربین بشر، از سویی برای اینکه این صراط مستقیم از وجود امام و مقتدایی ظاهر خالی نماند، و از سوی دیگر، شیاطین وابلیس های زمان در غیبت ظاهری امام حاضر، مردم را به انحراف نکشانده، و انسان ها همچنان در جاده ولایت گام بردارند، می بایست پرچم به دست علمداری ظاهر سپرده می شد. علمداری که در غیاب امام معصوم علیه السلام، بتواند نائب راستین او بوده و همگان بتوانند بدون واسطه از ارشادها و راهنمایی هایش بهره ببرند. علمدارِ نائب و نائبِ علمدار را هم، خودِ امام عصر ارواحنافداه مشخص نموده و شیعیان را به سوی فقیهان سوق داده و آنان را حجت خویش برای شیعیان تعیین نموده و ولایت آنان را با واسطه ولایت خود، ولایت خداوند متعال برشمرده و فرمود:

أَمَّا الْحَوادِثُ الْواقِعَهُ فَارْجِعوُا فیها إِلى رُواهِ حَدیثِنا، فَإِنَّهُمْ حُجَّتی عَلَیْكُمْ وَأَنَا حُجَّهُ اللّهِ عَلَیْهِمْ

امّا در رویدادهاى زمانه، به راویان حدیث (فقهای شیعه) ما رجوع كنید. آنان، حجت من بر شمایند و من، حجّت خدا بر آنانم.[1]

آری امام زمان عجل الله تعالی فرجه، ولایت فقیه را حجت، و ولی فقیه را نائب خود دانسته است. از این رو پیروی از ولی فقیه، حرکت در صراط مستقیم ولایت الهی و قرار گرفتن در مسیر بندگی خداست. مسیری که ابتدا و انتهایش خداست. هو الاول و الآخر. برای همین است که هر کس اوامر ولی فقیه زمان را امتثال کند، به ولایت اهل بیت علیهم السلام، که در حقیقت یگانه ریسمان هدایت الهی است، تمسک جسته است.

انتصاب ولی فقیه نیز، اگرچه به ظاهر بوسیله اجماع فقها و علمای یک زمان است، اما در حقیقت این اجماع، کاشف از رای و نظر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بوده و آن حضرت با ولایتی که دارد پرچم را به دست علمداری که خود منصوب می کند می سپارد.

به این دلیل است که قبول ولایت امام خمینی رحمه الله علیه و پس از ایشان، ولایت امام خامنه ای مدظله، قبول ولایت اهل بیت علیهم السلام و در نتیجه قرار گرفتن در جاده بندگی و مسیر مستقیم هدایت و ولایت الهی است. 

 

 [1] كمال الدین، ج2، ص484، ح10
طبقه بندی: برکرانه نور(شرح حدیث)،  در محضر خوبان (سیره اهل بیت)، 
برچسب ها: ولایت، ولایت فقیه، نائبان امام زمان،
مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin :.